You are currently viewing Champions League: Επικός Μπενζεμά! +(vid)

Champions League: Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 3-1 της πρωταθλήτριας Ευρώπης Τσέλσι. Ήυαν μια ραψωδία του Καρίμ Μπενζεμά, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ και έβαλε την “βασίλισσα” με το ενάμιση πόδι στα ημιτελικά της διοργάνωσης…

Champions League: Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 3-1 της πρωταθλήτριας Ευρώπης Τσέλσι με ραψωδία του Καρίμ Μπενζεμά, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ για δεύτερη σερί φορά (είχε προηγηθεί και αυτό επί της Παρί Σεν Ζερμέν) και έβαλε την “βασίλισσα” με το ενάμιση πόδι στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η ραψωδία του Μπενζεμά ξεκίνησε στο 21΄με κεφαλιά για Όσκαρ έπειτα με φοβερή συνεργασία με τον Βινίσιους Τζούνιορ και συνεχίστηκε τρία λεπτά μετά, στο 24΄με νέα τρομερή κεφαλιά στην εξαιρετική σέντρα του Μόντριτς.

Η Τσέλσι πάγωσε μετά τα δύο αυτά γκολ, προσπάθησε να αντιδράσει και τα κατάφερε στο 40΄με τον Χάρβετζ που με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Κουρτουά.

Το παιχνίδι… τελείωσε με το που ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο. Ο Μπενζεμά εκμεταλλεύθηκε το τραγικό λάθος των αμυντικών της Τσέλσι και την ασυνεννοησία τους με τον τερματοφύλακα Μεντί και με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το τελικό 3-1 και έδωσε στην ομάδα του τεράστιο πλεονέκτημα πρόκρισης για τα ημιτελικά!

* Στο άλλο παιχνίδι της ημέρα η Βιγιαρεάλ έκανε την έκπληξη και νίκησε 1-0 την Μπάγερν Μονάχου. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 8΄ο Ντανζούμα.