You are currently viewing Χάαλαντ: Λανσάρει παγωτό με το όνομα του (vid)

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ έκανε μια ιδιαίτερη επένδυση που δεν έχει να κάνει με το ποδόσφαιρο όπου διαπρέπει με την Μάντσεστερ Σίτι.

Η επένδυση που έκανε ο Έρλινγκ Χάαλαντ έχει να κάνει με ένα παγωτό. Το οποίο λανσάρει με το όνομα του και θα κυκλοφορήσει στις 19 του μήνα στην Νορβηγία.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Erling Braut Haaland (@erling.haaland)

Στο μεταξύ ο Νορβηγός επιθετικός το τελευταίο διάστημα είχε μείνει… άσφαιρος. Κάτι δύσκολο για τα δεδομένα του. Αλλά στο τελευταίο ματς για την Premier League, βρήκε ξανά δίχτυα για την Μάντσεστερ Σίτι.

Ήταν στο εντός 2-0 επί της Έβερτον όπου βρήκε ξανά δίχτυα ο Έρλινγκ Χάαλαντ. Ήταν το πρώτο γκολ μετά τον περασμένο Νοέμβριο.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα πραγματοποίησε κακή εμφάνιση. Και ενδεικτικό είναι πως σε ολόκληρο το Α’ μέρος δεν είχε καν τελική προσπάθεια.

Στην επανάληψη όμως οι πρωταθλητές βελτιώθηκαν, με την είσοδο του Κέβιν Ντε Μπρόινε. Και στο 71ο λεπτό ο Νορβηγός σταρ με δυνατό σουτ συνδέθηκε ξανά με τα αντίπαλα δίχτυα. Ενώ στο 85′ «καθάρισε» το ματς με το δεύτερο τέρμα του. Φθάνοντας συνολικά τα 21 γκολ έως τώρα στη σεζόν, μολονότι έχει μείνει δύο μήνες εκτός γηπέδων λόγω τραυματισμού!