You are currently viewing Ατσάλινη Καλλιθέα, κέρδιζε την Κηφισιά!
Η Καλλιθέα πέτυχε μεγάλη εντός έδρας νίκη 1-0 με την Κηφισιά. Και βρέθηκε σε απόσταση αναπνοής από τη κορυφή της Super League 2.

Η Καλλιθέα με την Κηφισιά, ήθελαν πολύ αυτή τη νίκη, με αποτέλεσμα να είχαν από κοντά τη κορυφή και τον Λεβαδειακό. Αυτή που χαμογέλασε όμως στο τέλος, ήταν η Καλλιθέα αφού κατάφερε και επικράτησε με 1-0. Έτσι μπήκε γερά στη διεκδίκηση της πρωτιάς στη κατηγορία.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τις δύο ομάδες να μην έχουν πολλές καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες. Αφού κυριάρχησε το άγχος και τα πολλά λάθη που έκαναν στον αγωνιστικό χώρο του Ελ Πάσο. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε χωρίς τέρματα και τις δύο ομάδες να μην έχουν να σκέφτονται πολλά από αυτό το 45ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος. Οι γηπεδούχοι λόγω της αύρας από την έδρα τους, μπήκαν με πολύ καλύτερη διάθεση από την ομάδα της Κηφισιάς. Αφού ήταν περισσότερο απειλητική και έψαχνε με μεγαλύτερες αξιώσεις το γκολ. Έτσι το πολυπόθητο τέρμα ήρθε στο 84ο λεπτό με τον Μάλτσι. Έτσι αυτό το 1-0, παρέμεινε μέχρι το τέλος. Και πανηγύρισαν έξαλα το τρίποντο, όπου τους έβαλε γερά στο κόλπο της κορυφής στο βαθμολογικό πίνακα.

Καλλιθέα (Βόκολος): Στρέζος, Μανθάτης, Βασιλούδης, Κύργιας, Ευαγγέλου, Μπουλούλης, Σαντάνα (79 Νάτσης), Ντιμίτριους (79  Μάλτσι), Μουνιέ (67 Κονέ), Κυνηγόπουλος, Τσιντώνης (67 Ρέντζας)

Κηφισιά (Ελευθερόπουλος): Αναγνωστόπουλος, Γκότοβος, Αρτυματάς, Παλασέβσκι (60 Ντοριβάλ), Τετέι, Παπασάββας, Οικονομίδης, Καλλέργης (78 Φελίπε Σόουζα), Μουστάκης, Ρικάρντο Βαζ (78 Σωτηράκος), Παυλάκης