You are currently viewing ATP Finals: Νίκη και πρόκριση για τον Νόβακ Τζόκοβιτς!
Ο Νόβακ Τζόκοβιτς επικράτησε εύκολα με 2-0 σετ ( 6-3, 6-2 ) τον Αντρέι Ρουμπλέφ. Και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του ΑTP Finals.

O Nοβάκ Τζόκοβιτς έχει ως μεγάλο στόχο τη κατάκτηση του τροπαίου στο ATP Finals που διεξάγεται στη Ρώμη. Έτσι το απέδειξε σήμερα με αντίπαλο τον Ρώσο Αντρέι Ρουμπλιέφ. Καθώς επικράτησε με 2-0 σετ και πέρασε χωρίς δυσκολία στους 4 καλύτερους της διοργάνωσης.

Ο Σέρβος τενίστας στο πρώτο σετ, ήταν φοβερός, αφού με φοβερά χτυπήματα και τρομερή αποτελεσματικότητα στην επίθεση, δεν άφησε να μπει σε κανέναν σημείο του σετ ο Ρουμπλιέφ και έφτασε εύκολα στο 6-3.

Το δεύτερο σετ, θα το κατακτήσει πιο εύκολα ο τρομερός και απίθανος Νόβακ Τζόκοβιτς. Αφού ήταν απίστευτος σε επίθεση και έβγαλε εκπληκτικές άμυνες. Έτσι θα φτάσει εύκολα στο 6-3 και στο 2-0 στα σετ.

Έτσι ο Τζόκοβιτς, μετά από αυτή την εύκολη επικράτηση. Προκρίθηκε στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσει τον Κάμερον Νόρις, με έπαθλο το τελικό και τη κατάκτηση του τροπαίου.

Από την άλλη ο Ρουμπλιέφ, μετά τη μεγάλη εμφάνιση και νίκη επί του Στέφανου Τσιτσιπά. Ήρθε αυτή η άσχημη εμφάνιση, με αποτέλεσμα να χάσει δίκαια τον αγώνα με τον Νόβακ Τζόκοβιτς και έβαλε σε κίνδυνο τη πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς θα παίξει την Παρασκευή με τον Κάμερον Νόρι και ο Αντρέι Ρούμπλεφ με τον Κάσπερ Ρουντ.