You are currently viewing Η Αταλάντα έκανε χαρακίρι με την Ουντινέζε!
Η Αταλάντα αναδείχθηκε ισόπαλη στο τέλος με 1-1 από την Ουντινέζε. Και έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στη πρώτη τετράδα της κατάταξης.

Η Αταλάντα από την αρχή του αγώνα. Μπήκε δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο, πίεσε ψηλά δημιούργησε πολλές καταστάσεις για γκολ, είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες για γκολ, στο 39ο λεπτό με τον Ίλισιτς και ένα λεπτό αργότερα με τον Ζαπακόστα, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Έτσι οι δύο ομάδες, πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του πρώτου ημίχρονου ισόπαλες με 0-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι βρήκαν άμεσα το γκολ στο 56ο λεπτό με σκόρερ τον Μαλινόφσκι.

Στη συνέχεια οι παίκτες του Γκασπερίνι.  Διαχειρίστηκαν πολύ καλά το υπέρ τους αποτέλεσμα. Και εκεί που έδειχνε, πως θα πάρουν τους τρεις βαθμούς. Ηρθε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η ισοφάριση για την Ουντινέζε με μεγάλο σκόρερ τον Μπετο.

Έτσι οι γηπεδούχοι πέταξαν δύο πολύτιμους βαθμούς στα σκουπίδια. Αφού έχασαν τη τεράστια ευκαιρία να βρεθούν μέσα στη προνομιούχο τετράδα της Serie A.

Αταλάντα: Μούσο, Παλομίνο, Λοβάτο, Ντε Ρόουν, Ζαπακόστα, Φρόιλερ, Πάσαλιτς (74’ Κόπμανερς), Πεσέλα, Ίλισιτς (64’ Μίραντσουκ), Μαλινόφσκι (86’ Σκαλβίνι), Ζαπάτα (64’ Μουριέλ)

Ουντινέζε: Σιλβέστρι, Στρίνγκερ Λάρσεν (76’ Σοπί), Μπεκάο, Νάιτινγκ (82’ Φόρεστερ), Ντι Σόουζα, Ουντόντζι, Μολίνα (64’ Σαξές) Μακενγκό (64’ Αρσλάν), Γουάλας, Πουσέτο (76’ Σάμαρνζιτς), Μπέτο