You are currently viewing Ασταμάτητος Ρονάλντο

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει το 14ο τέρμα του στην σεζόν, η Αλ Νασρ επικράτησε με 3-2 της Αλ Σαμπάμπ και διατηρήθηκε στο κυνήγι του τίτλου.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ήταν αυτός που με ένα εκπληκτικό τέρμα, έκανε την ολική ανατροπή.

Η Αλ Σαμπάμπ αιφνιδίασε την ομάδα του Πορτογάλου σούπερ σταρ βάζοντας δύο γκολ στα πρώτα 40 λεπτά. Ο Ταλίσκα όμως μείωσε σε 2-1 πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο. Αργότερα, στο 51′, ήρθε και η ισοφάριση από τον Γκαρίμπ.

Στο 69ο λεπτό ο 38χρονος διάσημος άσος σφράγισε τη μεγάλη ανατροπή. Την ίδια στιγμή κράτησε ζωντανή την Αλ Νασρ στη μάχη του τίτλου. Πλέον η Αλ Νασρ έμεινε στο -3 από την πρωτοπόρο Αλ Ιτιχάντ, με δύο αγωνιστικές να απομένουν για το φινάλε της σεζόν.

Την ίδια ώρα, δημοσιεύματα θέλουν ήθελαν τον Πορτογάλο σταρ να ψάχνει με κάθε δυνατό και αδύνατο τρόπο την αποχώρησή του από την Αλ Νασρ. Η αιτίες είναι το ποδοσφαίρου αλλά και γενικότερα της ποιότητας ζωής που επικρατεί στη χώρα της Μέσης Ανατολής.

Ο Πορτογάλος σε δηλώσεις του μετά το γκολ νίκης που σημείωσε για την ομάδα του προσπάθησε να βάλει τέλος στις φήμες. Κόντρα στα εν λόγω δημοσιεύματα, λοιπόν, μίλησε με τα καλύτερα λόγια για το πρωτάθλημα που αγωνίζεται. Μάλιστα τόνισε πως μπορεί στο άμεσο μέλλον να γίνει ένα από τα καλύτερα πρωταθλήματα του κόσμου.