You are currently viewing Άσλει Μπάρτι: Ήττα «σοκ» από τη Σέλμπι Ρότζερς
Η Άσλει Μπάρτι Νο1 υπέστη ήττα σοκ από τη Σέλμπι Ρότζερς με 2-1 στα σετ. ( 6-1, 2-6, 6-7 ) και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του US Open.

Η Άσλει Μπάρτι Νο1. Υπέστη ήττα σοκ από τη Σέλμπι Ρότζερς με 2-1 στα σετ. ( 6-1, 2-6, 6-7 ) και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του US Open.

Μετά τη Ναόμι Οσάκα. Ήρθε και η σειρά της Άσλει Μπάρτι να αποκλειστεί από τη Σέλμπι Ρότζερς με 2-1 στα σετ. Με να τελειώσει πολύ νωρίς η διαδρομή της σε αυτή τη μεγάλη διοργάνωση.

Η Άσλει Μπάρτι μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα. Και με απίστευτο σερβίς και πολύ καλές άμυνες, έφτασε εύκολα στο 6-1 και προηγήθηκε με 1-0 στα σετ.

Στο δεύτερο σετ η Σέλμπι Ρότζερς έπιασε στον ύπνο την Άσλει Μπάρτι. Καθώς είχε μία χαλαρότητα μέσα της. Με αποτέλεσμα με πολύ καλές επιθέσεις που είχε και τους εντυπωσιακούς πόντους που πήρε σε καίρια σημεία. Έφτασε στο 2-6 και ισοφάρισε σε 1-1 τον αγώνα.

Στο τρίτο σετ οι δύο αθλήτριες μπήκαν αποφασισμένες στον αγώνα, με στόχο να πάρουν τη νίκη και τη πρόκριση στην επόμενη φάση. Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό με τις δύο μονομάχους να πηγαίνουν πόντο-πόντο και να μην μπορεί να πάρει καμία από τις δύο προβάδισμα στο σετ. Έτσι όλα κρίθηκαν στο tie break με την Σέλμπι Ρότζερς να παίζει πολύ ωραίο τένις, με αποτέλεσμα να είναι αυτή που θα πάρει αυτή τη νίκη και το εισιτήριο για την επόμενη φάση.