You are currently viewing ΑΡΗΣ: Νίκησε εύκολα 5-1 τον Παναιτωλικό!
Ο Άρης ήταν εντυπωσιακός, στην έδρα του με το Παναιτωλικό. Aφού επικράτησε με 5-1. Και έφτασε μία ανάσα από την εξάδα της κατάταξης.

Ο Αρης ήταν εντυπωσιακός, στην έδρα του με το Παναιτωλικό. Aφού επικράτησε με 5-1. Και έφτασε μία ανάσα από την εξάδα της κατάταξης.

Ο Αρης για πρώτη φορά. Ήταν πολύ παραγωγικός στη σεζόν με αντίπαλο τον Παναιτωλικό. Καθώς δημιούργησε πολλές φάσεις και πέτυχε πέντε τέρματα.

Οι Κιτρινόμαυροι ξεκίνησαν εντυπωσιακά το παιχνίδι. Καθώς οι παίκτες του Άκη Μάντζιου μπήκαν ορεξάτοι και με διάθεση για πολύ ωραίο ποδόσφαιρο στον αγωνιστικό χώρο. Έτσι κατάφεραν και άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Καμαρά να ευστοχεί με εκτέλεση πέναλτι.

Στο 34ο λεπτό ήρθε το δεύτερο τέρμα. Αφού μετά από γλίστρημα του Τσιγγάρα, ο Μπερτόγλιο σκόραρε διαμόρφωσε το 2-0 στο σκορ. Ενώ τρία λεπτά αργότερα ήρθε να σκοράρει και ο Σούνγκρεν.

Έτσι με το 3-0 πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του πρώτου ημίχρονου.

Στο δεύτερο μέρος, οι Κιτρινόμαυροι συνέχιζαν το πάρτι. Αφού στο 52ο λεπτό έκανε το 5-0 ο Εντιαγιέ.

Στη συνέχεια, μόνο που κατάφερε να κάνει ο Παναιτωλικός, ήταν να μειώσει το σκορ σε 5-1 81ο λεπτό με τον Βέργο, μετά από εκτέλεση πέναλτι.

Έτσι αυτό το σκορ, παρέμεινε μέχρι το τέλος. Με τους Κιτρινόμαυρους να φτάνουν στην άνετη νίκη, με αποτέλεσμα να ανέβει η ψυχολογία τους στα ύψη, ενόψει του μεγάλου ντέρμπι την επόμενη αγωνιστική με την ΑΕΚ για τη Super League 1.

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): ΚουέσταΣούντγκρενΦαμπιάνοΜπράμπετςΓκάνεαΤζέγκοΝτιαγέ 60’ Λούκας Σάσα), Μπερτόγλιο (59’ Μαντσίνι), Ματέο Γκαρσία (82’ Ματίγια), Μπρούνο Γκάμα (59’ Ιτούρμπε) , Καμαρά (82’ Μάνος).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Μελισσάς, Λούι (46’ Αποστολάκης), Κορνέλιους, Μαλής (88’ Μπακαδήμας), Αντούνες, Βαρόνε (23’ Μπελεβώνης Χρ.), Φλόρες, Μόρσεϊ, Τσιγγάρας, Ντουάρτε, Βέργος (71’ Καρέλης)