You are currently viewing Απόστολος Βέλλιος: Μπήκε σαν αλλαγή και σκόραρε 67 δευτερόλεπτα μετά (+vid)

Μια ακόμη αποθεωτική στιγμή έζησε ο Απόστολος Βέλλιος στη Τσβόλε, όταν αφού μπήκε σαν αλλαγή, σκόραρε με γυριστό σουτ, μόλις 67 δευτερόλεπτα μετά!!!

Ο Απόστολος Βέλλιος έχει μετακομίσει στην Ολλανδία. Εντάχθηκε στο δυναμικό της Τσόλε που παίζει στη 2η εθνική κατηγορία. Στα 17 ως τώρα παιχνίδια του πρωταθλήματος, έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις. Ο Έλληνας φορ μετράει ήδη 5 τέρματα και 6 ασίστ για τη Τσβόλε.

Στα τελευταία δε, 23 λεπτά συμμετοχής του στο γήπεδο, έχει σκοράρει δύο γκολ και έχει μοιράσει ισάριθμες ασίστ. Μια από αυτές μάλιστα, έκανε όλη την Ευρώπη να παραμιλάει..

Στο παιχνίδι της Τσβόλε με την Τοπ Ος, ο Απόστολος Βέλλιος μπήκε ως αλλαγή στο 74ο λεπτό. Μόλις 67 δευτερόλεπτα μετά, ο Έλληνας φορ βρήκε και πάλι τα δίχτυα με ένα υπέροχο γυριστό σουτ. Ήταν το τρίτο γκολ της Τσόλε στον αγώνα (τελικό σκορ 4-1) και το πανηγύρισε έξαλλα παρέα με τους συμπαίκτες του.

Δείτε αυτό το γκολ στο 2:50 του βίντεο:

Ο 30χρονος πλέον Βέλλιος βρέθηκε στην ολλανδική Τσβόλε φεύγοντας από τη Λαμία. Έχει υπογράψει συμβόλαιο για έναν χρόνο, με οψιόν ανανέωσης για έναν ακόμα. Η Ολλανδία είναι η έβδομη διαφορετική χώρα στην οποία θα αγωνιστεί ο Βέλλιος, καθώς αγωνίστηκε σε Αγγλία (Εβερτον, Μπλάκπουλ, Φόρεστ), Βέλγιο (Λιρς, Μπέβερεν), Δανία (Βεστσάελαντ), Ιταλία (Άσκολι) και Ρουμανία (Κλιντσένι).