You are currently viewing Απίστευτος Μεντβέντεφ κατέκτησε το τρόπαιο του US Open!
Ο Μεντβέντεφ ήταν ο μεγάλος νικητής στο τελικό με το Νοβακ Τζόκοβιτς, αφού επικράτησε με 3-0 σετ και κατέκτησε το Αμερικάνικο Οπεν.

Μετά τη χθεσινή μεγάλη έκπληξη της Έμα Ραντουκάνου. Όπου κατέκτησε το κύπελλο στις Γυναίκες. Ήρθε σήμερα η τεράστια εμφάνιση του Μεντβέντεφ. Καθώς δεν άφησε να μπει στο πνεύμα του αγώνα ο Νόβακ Τζόκοβιτς. Έτσι επικράτησε με 3-0 στα σετ ( 6-4, 6-4, 6-4 ). Και κατέκτησε το τρόπαιο του US Open.

Ο Ρώσος πρωταθλητής μπήκε πολύ διαβασμένος στον αγώνα. Καθώς με απίστευτες επιθέσεις και το πολύ καλό σερβίς πήρε από νωρίς το προβάδισμα στο πρώτο σετ με 4-3 και 5-3. Έτσι δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη, αφού έφτασε στο 6-4 και προηγήθηκε με 1-0 στα σετ.

Στο δεύτερο ο Σέρβος Τενίστας προσπάθησε να αντιδράσει και να ισοφαρίσει στα σετ. Έγινε μεγάλη μάχη, αφού οι δύο τενίστες πολέμησαν για αυτό το σετ σώμα με σώμα. Ωστόσο ο Ρώσος πρωταθλητής κατάφερε να κάνει το 5-4, με αποτέλεσμα να βρεθεί μία ανάσα από το 2ο σετ. Και αυτό πραγματοποίησε, καθώς έκανε το 6-4 και το 2-0 στα σετ.

Στο 3ο σετ ο Μεντβέντεφ ήταν εκπληκτικός απίστευτος και με την τεράστια ψυχολογική τόνωση που είχε από το εις βάρος του 2-0.

Πραγματοποίησε ένα μεγάλο σερί με 4-0. Ωστόσο ο Σέρβος πρωταθλητής πήγε να κάνει μία μικρή απόπειρα να βγάλει αντίδραση, μείωσε σε 5-3. Αλλά μέχρι εκεί ήταν.

Καθώς ο Ρώσος τενίστας, διαμόρφωσε το 6-4 και έκανε το 3-0 στα σετ. Με αποτέλεσμα να πανηγυρίσει έξαλα τη κατάκτηση του τροπαίου απέναντι σε έναν μεγάλο και συνάμα απίστευτο αντίπαλο, όπου είναι ο Νοβακ Τζόκοβιτς.