You are currently viewing Απέδρασε η Κηφισιά από το Περιστέρι

Η Κηφισιά στην 5η αγωνιστική των play outs της Super League, κατάφερε το διπλό επί του Ατρόμητου κι έμεινε ζωντανή στη μάχη για την παραμονή

ΤΟ Σάββατο (20/4), η Κηφισιά βρέθηκε στο Περιστέρι για την 5η αγωνιστική των play outs της Super League. Εκεί απέδειξε πως είναι πραγματικά 7ψηχη και πολύ σκληρή για να πεθάνει.. Όχι μόνο παρέμεινε ζωντανή, αλλά απέδρασε με τεράστιο διπλό (1-2) κάνοντας σούπερ ανατροπή ,έσα σε 4 λεπτά.

Για την ομάδα των Βορείων προαστείων ήταν μια εκκωφαντική επιστροφή στις νίκες. Παρότι βρίσκεται κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού, με τη νίκη αυτή δήλωσε παρών και ότι η μάχη θα φουντώσει για τα καλά.

Το τελικό αποτέλεσμα της αξίζει, καθώς είχε μια εξαιρετική παρουσία. Ειδικά στο 2ο μέρος της αναμέτρησης. Στο πρώτο άλλωστε, το παιχνίδι ήταν πολύ φτωχο σε θέαμα. Οι δυο ομάδες έμειναν στις μοναμαχίες στο κέντρο.

Οι δε Περιστεριώτες προηγήθηκαν στην πρώτη τους καλή στιγμή στο ματς. Μετά το λάθος του Τσάπαν, ο Αγκιμπού Καμαρά διέσχισε το μισό γήπεδο και νίκησε σε τετ-α-τετ τον Νικοπολίδη στο 16ο λεπτό.

Η Κηφισιά στο δεύτερο μέρος και βρήκε δύο γκολ σε διάστημα 4ων λεπτών. Αρχικά ισοφάρισε στο 64ο λεπτό με τον Σναϊντερλάν μετά από εκτέλεση φάουλ του Πρίτσα. Τέσσερα λεπτά μετά ο Κλωναρίδης έβγαλε μια γλυκιά σέντρα από τα δεξιά. Τότε, ο Μπαρμπόσα με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας.

Με αυτό το τρίποντο η Κηφισιά έφτασε τους 28 βαθμούς. Πλέον, έχει έναν βαθμό λιγότερο από τον Βόλο και δύο από τον Παναιτωλικό. Ο δε Ατρόμητος, έχει 34.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

(Σάσα Ίλιτς): Μαρκετζάνι, Τριμμάτης (67’ Τσακμάκης), Ασεβέδο (73’ Κιβρακίδης), Τζαβέλλας, Αθανασίου, Έντερ, Κούντε, Βαλένσια, Καμαρά, Βρακάς (62’ Βρακάς), Αντζιέλσκι (62’ Βέργος).

ΚΗΦΙΣΙΑ

(Κώστας Μπράτσος): Νικοπολίδης, Τσανάτζια (58’ Μπιφουμά), Τσάπαν, Βαφέας, Μιλίτσεβιτς, Σολόα, Σναϊντερλάν, Μενέντες (46’ Κλωναρίδης), Πρίτσας (82’ Τετέι), Μπαρμπόσα (75’ Γκόμπελιτς), Οζέγκοβιτς (82’ Γιόβαντσιτς).