You are currently viewing Ανώτερος ο ΟΦΗ, νίκησε τον Αστέρα Τρίπολης!
Ο ΟΦΗ επικράτησε εντός έδρας 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης. Και κατάφερε να σκαρφαλώσει στη κορυφή των Play Out στο πρωτάθλημα.

Ο ΟΦΗ ήταν πολύ καλύτερος επί του Αστέρα Τρίπολης και έφτασε δίκαια στην επικράτηση με 1-0. Όπου επανήλθε μετά από καιρό στις επιτυχίες και βρέθηκε ξανά στη κορυφή των Play Out στο πρωτάθλημα.

To πρώτο μέρος, οι Κρητικοί ήταν πολύ ανώτεροι από τους Αρκάδες. Αφού είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και κάποιες καλές στιγμές. Ωστόσο η πρώτη καλή στιγμή ανήκε στην ομάδα του Ράσταβατς, όπου στο 32ο λεπτό ο Ριέρα δεν κατάφερε να νικήσει από κοντά τον Παπαδόπουλο. Ενώ οι Κρητικοί απάντησαν στις ευκαιρίες των φιλοξενούμενων, αφού στο 35ο λεπτό ο Φελίπε δεν κατάφερε με κεφαλιά να νικήσει τον Επασί.

Έτσι αυτό το 0-0, παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Με τους δύο μονομάχους να λίνουν τις διαφορές τους στο δεύτερο και καθοριστικό μέρος.

Στο δεύτερο οι Κρητικοί μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, αφού ήταν περισσότερο δραστήριοι από τους φιλοξενούμενους και έψαξαν πολύ περισσότερο το πολυπόθητο τέρμα. Έτσι στο 73ο λεπτό κατάφεραν να βρουν αυτό το τέρμα με δράστη τον Φελίπε.

Έτσι αυτό το 1-0, παρέμεινε μέχρι το τέλος. Με τους γηπεδούχους να φτάνουν σε αυτή τη πολύτιμη νίκη, όπου σταμάτησαν το αρνητικό σερί στα τρία ματς στο πρωτάθλημα.