You are currently viewing Άιντραχτ Φρανκφούρτης: Σκόνταψε εκτός με την Αρμίνια!
Η Άιντραχτ Φρανφκούρτης, αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League, έμεινε στο 1-1 με την Αρμίνια Μπίλεφελντ.

Η Άιντραχτ Φρανφκούρτης, η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League, έμεινε στο 1-1 με την Αρμίνια Μπίλεφελντ.

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης σε αυτές τις τρεις πρώτες αγωνιστικές απογοητεύει με τις εμφανίσεις της. Αφού δεν έχει πανηγυρίσει ακόμα τη νίκη και έχει απολογισμό 2 ισοπαλίες, αλλά και μία ήττα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, αφού μόλις στο 22ο λεπτό προηγήθηκαν στο σκορ με δράστη τον Χουαγκέ. Έτσι μέχρι το τέλος του 1ου ημιώρου έμεινε αυτό το 0-1 υπέρ των Αετών.

Στο δεύτερο μέρος η Άιντραχτ Φρανφκούρτης προσπάθησε να διαχειριστεί αυτό το υπέρ της αποτέλεσμα. Με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάρουν μέτρα στο γήπεδο, να δημιουργήσουν πολλές καταστάσεις για γκολ. Εν τέλι η ισοφάριση ήρθε στο 86ο λεπτό με σκόρερ τον Βίμερ. Έτσι δεν άλλαξε τίποτα μέχρι το φινάλε και οι δύο ομάδες έμειναν σε αυτό το 1-1.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια τώρα, ξεχώρισε η ευρεία νίκη της Μπάγερν Λεβερκούζεν 1-4 στην έδρα της Άουγκσμπουργκ. Και ανέβηκε στη κορυφή της κατάταξης, με μία μόλις ισοπαλία, αυτή εκτός 1-1 με την Ούνιον Βερολίνου. Ενώ η Μάιντζ και η Κολωνία πέτυχαν σημαντικές νίκες με αντιπάλους τη Γκρόιτερ Φίρτ και τη Μπόχουμ αντίστοιχα.

Πλέον αύριο εάν επικρατήσει η Βόλφσμπουργκ επί της Λειψίας, θα είναι η μοναδική ομάδα με τρεις ισάριθμες νίκες στο πρωτάθλημα.