You are currently viewing Αγγλία: Η γκολάρα του Μάντισον και το ξέσπασμα του Τσιμίκα (vids)
Αγγλία: Στα προημιτελικά του Λιγκ Καπ η Λίβερπουλ αντιμετώπισε την Λέστερ, για την οποία έβαλε μια γκολάρα ο Μάντισον, ενώ υπήρξε και το ξέσπασμα του Τσιμίκα.

Αγγλία: Η Λέστερ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 3-1 μέσα στο Άνφιλντ. Η Λίβερπουλ έκανε το 3-3 με γκολ του Μιναμίνο στις καθυστερήσεις. Και πήρε την πρόκριση στα πέναλτι με 5-4. Στα ημιτελικά θα αντιμετωπίσει την Άρσεναλ.

Ήταν μια ματσάρα και όσοι το είδαν το απόλαυσαν αφού και οι δύο ομάδες πρόσφεραν θέαμα. Η Λέστερ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 και 3-1. Μάλιστα το τρίτο γκολ για τους φιλοξενούμενους σημείωσε ο Μάντισον στο 33ο λεπτό.

Τράβηξε μια σουτάρα πολλά μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Σε μια αναμέτρηση όπου ήταν βασικός ο Τσιμίκας. Αλλά στο 80′ έγινε αλλαγή καθώς ο Κλοπ ήθελε να ρίξει στο ματς έναν ακόμα επιθετικό.

Στο 95′ ο Μιναμίνο έφερε το ματς στα ίσια και έγινε ένας χαμός στο γήπεδο. Αλλά και στον πάγκο της Λίβερπουλ. Εκεί ήταν και ο Τσιμίκας που ξέσπασε και αυτός.

Στη συνέχεια έγραψε στο προφίλ του στο instagram πως αυτά συμβαίνουν μόνο στο Άνφιλντ.

Αναφορικά με τα ημιτελικά του Λιγκ έχουν περάσει τρεις ομάδες από το Λονδίνο. Οι Τότεναμ, Τσέλσι που θα κοντραριστούν τον ένα ημιτελικό. Και η Άρσεναλ που θα παίξει απέναντι στην Λίβερπουλ.

Αναμένεται να γίνουν δυνατές αναμετρήσεις που είναι και διπλές. Το ενδιαφέρον είναι μεγάλο και για το Λιγκ Καπ φέτος. Είναι μια διέξοδος για τίτλο για τις ομάδες που μετέχουν και δεν μπορούν να κάνουν πορεία πρωταθλητισμού. Βέβαια Λίβερπουλ και Τσέλσι είναι μέσα στο κόλπο για την Premier League στην οποία την κούρσα οδηγεί η Μάντσεστερ Σίτι.