You are currently viewing Η ΑΕΚ Β κόλλησε στην ισοπαλία 1-1 με τον Εργοτέλη!
Η ΑΕΚ Β σκόνταψε στην έδρα της με 1-1 απέναντι στον Εργοτέλη. Και έχασε την μεγάλη ευκαιρία να βρεθεί στη τριάδα της κατάταξης.

Η ΑΕΚ Β μετά το μεγάλο διπλό 0-1 στην έδρα του Καραισκάκη. Δεν κατάφερε σήμερα να διπλασιάζει τις επιτυχίες της, καθώς έμεινε στο 1-1 με τον Εργοτέλη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ δυνατά για τους Κρητικούς, καθώς στο 12ο λεπτό έχασαν τεράστια ευκαιρία με τον Κοκκίνη. Αφού βρέθηκε απέναντι στον Γκίνη, αλλά δεν το σκάψιμο της μπάλας που έκανε πρόλαβε ο Λάτσι και την απομάκρυνε σε κόρνερ.

Οι Κιτρινόμαυροι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο σκορ, τέσσερα λεπτά μετά με δράστη τον Τζούντα Γκαρσία. Ωστόσο οι Κρητικοί βρήκαν την ισοφάριση πριν λήξει το ημίχρονο. Και πιο συγκεκριμένα στο 35ο λεπτό με δράστη τον Κόνραντ μετά από εκτέλεση πέναλτι.

Το δεύτερο μέρος, δεν είχε πολλές ευκαιρίες από τους δύο αντιπάλους. Αφού πρώτος στόχος τους, ήταν να προστατεύσουν τα αμυντικά τους καθήκοντα και να μην δεχτούν κάποιο τέρμα. Έτσι αυτό το 1-1 παρέμεινε μέχρι το φινάλε. Με τους δύο μονομάχους να παίρνουν από ένα βαθμό και να κοιτάνε τα επόμενα παιχνίδια στη κατηγορία.

ΑΕΚ Β’ (Οφρυδόπουλος):Γκίνης, Κορνέζος, Ραντόνια, Μιτάι (71′ Γεωργέας), Λάτσι (46′ Γιαννούτσος), Μουστακόπουλος (96′ Αρβανίτης), Ρουκουνάκης, Γιούσης, Τζούντα Γκαρσία, Παρράς, Γκολφίνος (71′ Κοσίδης)

Εργοτέλης (Μπαδήμας):Τσέλιος, Ντουμάνης (71′ Κατσούρη), Σερβιλάκης, Μίκο, Σαρρής (59′ Κόλλα), Μπουτσάκης (83′ Νεράλ), Πέϊος, Βουτσάς, Κοκκίνης (71′ Κουτάντος), Κόνραντ (83′ Πατρινός), Άμπι