You are currently viewing ΑΕΚ: Αγχώθηκε, αλλά πέρασε από τον Βόλο!
Η ΆΕΚ με μεγάλο πρωταγωνιστική τον Τζούμπερ, πέτυχε σπουδαίο διπλό 1-3 στην έδρα του Βόλου. Και πάτησε τη κορυφή της κατάταξης.

Η ΑΕΚ με μεγάλο πρωταγωνιστική τον Τζούμπερ, πέτυχε σπουδαίο διπλό 1-3 στην έδρα του Βόλου. Και πάτησε τη κορυφή της κατάταξης.

Η ΆΕΚ με έναν εκπληκτικό Τζούμπερ για άλλη μία φορά. Αφού έβγαλε 2 ασίστ και πέτυχε ένα γκολ, πέρασε με το διπλό από την έδρα του Βόλου με 1-3- Και έφτασε τις δύο ισάριθμες νίκες με τον Αργύρη Γιαννίκη στο πάγκο.

Ο Βόλος μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, αφού δημιούργησε πολλές καταστάσεις για γκολ. Ωστόσο σταμάτησαν απάνω στον εξαιρετικό Στάνκοβιτς.

Ωστόσο τη συμαντικότερη ευκαιρία την έχασαν στο 39ο λεπτό, αφού ο Ρέγκατεν αστόχησε εκτέλεση πέναλτι

Έτσι το γκολ ήρθε για τους Κιτρινόμαυρους, στο 42ο λεπτό με τον Ανσαριφάντ. Ενώ στο 45ο λεπτό βρήκαν και δεύτερο τέρμα, με σκόρερ αυτή τη φορά τον εκπληκτικό Τζούμπερ.

Στο δεύτερο μέρος, οι Βολιώτες ήταν υποχρεωμένοι να μπουν δυνατά, να πραγματοποιήσουν ευκαιρίες να πετύχουν το γκολ. Ωστόσο δεν τα κατάφεραν, διότι έκαναν πολλά λάθη.

Όμως το γκολ της μείωσης, ήρθε στο 79ο λεπτό με αυτογκόλ του Βράνιες. Έτσι ξαναμπήκε η ομάδα του Αμπασκάλ στο παιχνίδι της διεκδίκησης της νίκης.

Όμως στο 98ο λεπτό η ομάδα του Γιαννίκη, βρήκε και τρίτο γκολ, με σκόρερ τον Χατζισαφί. Έτσι με αυτό το γκολ, κλείδωσε τους τρεις βαθμούς, με αποτέλεσμα να βρεθεί στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι Συνθέσεις

Βόλος (Γκιγέρμο Αμπασκάλ): Κλέιμαν, Φεράρι, Γκρίλο, Ρομέρο, Πουρίτα (45′ Ρινέρ), Τσοκάνης, Μπαριέντος (77′ Νίνης), Φερνάντες, Ρεγκατέν (68′ Ροσέρο), Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ

ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Στάνκοβιτς, Μοχαμαντί, Μήτογλου, Βράνιες, Ρότα, Σιμόες (77′ Σάκχοφ), Σιμάνσκι, Μάνταλος (65′ Λε Ταλέκ), Τσούμπερ, Άμραμπατ (90′ Χατζισαφί), Ανσαριφάρντ (66′ Λιβάι Γκαρσία)